dr_orhan_cevahiroglu_10
Galerimizi gezmek ister misiniz? Her hastaya yapılan tedavi farklıdır. Online iletişim sayfamızdan, bize ulaşabilirsiniz.
SORU : Ortodontik tedavi yöntemleri kaç türlüdür VE ACI varmidir? süresi ne kadardir?

CEVAP :

Temel olarak iki çesit tedavi yöntemi var diyebiliriz.

Kisinin kendisinin takip çikarabilecegi hareketli aygitlar ve doktor tarafindan dislere yapistirilan sabit aygitlar var. Bunlar da kendi içinde alt guruplara ayrilabiliyor.

A-Örnegin hareketli aygitlar: tedavi amaçli veya tedavi sonrasi pekistirme amaçli olabilir.

B-Sabit aygitlar ise disin arka yüzeyinden takilan braketler, ve teller  ön yüzeyinden takilan metal ve estetik braketler ve teller olarak yine kabaca ayrilabilir.

Herkesin problemi ve beklentisi ayridir. Hastaya en uygun olacak tedavi seklini belirlemek gerekir. Materyaller ve tedavi tipleri farklilik gösterir.

 TEDAVI YASI :

 kisiden kisiye degistigi gibi tedavi süresi de problemin karakterine göre degisiktir. En kisa tedavi süresi 6 aydir. 1-2 yil süren tedaviler çogunluktadir. 3-4 yil süren tedaviler de olabilir. Bazi özel durumlarda tedavi süresi uzar. Dudak damak yariklari gibi.

 Kesinlikle aci veren bir islem degildir.

 Ilk bir –iki hafta alismaya bagli bazi ufak sorunlar yasanabilir. Bunun disinda hasta yediklerine biraz dikkat ederek normal yasantisini sürdürür. Ayda bir, kontrol ve ayarlar için doktoru görmek gerekir.

195833
Ziyaretçi

Anasayfa | S.S.S. | Orhan Cevahiroğlu | Ortodonti | Estetik Diş Hekimliği | Önce-Sonra |  İletişim

“Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını  muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.”
Sunumu yapılan  örnek vakalarının  tümü  Diş Dr. Orhan Cevahiroğlu tarafından yapılmıştır.

Bütün Hakları www.orto-dentist.com'a aittir.