dr_orhan_cevahiroglu_10
Galerimizi gezmek ister misiniz? Her hastaya yapılan tedavi farklıdır. Online iletişim sayfamızdan, bize ulaşabilirsiniz.
SORU : En çok sorulan ortodontik tedavi yaşıyla ilgili son söyliyeceğimiz seyler:

CEVAP :

Her yasta tedavi mümkündür ancak tedavide kullanilan yöntem var olan probleme ve yasa göre degisir

.ERKEN TEDAVI SÜRE AÇISINDAN DAHA KISADIR.BU YÜZDEN SONUÇLARININ KISA DÖNEMDE ALINMASINI ( BILHASSA KORUYUCU ORTODONTIK TEDAVIDE ÇOK ÖNEMLIDIR) VE  TEDAVININ EKONOMIK OLMASINI SAGLAR


Örnegin kötü aliskanliklardan dolayi olusmus bir bozukluk söz konusu ise tedavi zamani geciktirilmemeksizin kötü aliskanliliklarin hemen ortadan kaldirilmasina yönelik tedaviye baslamak için  ‘hasta yakalanir yakalanmaz’dir.

 
Alt çene geride veya üst çene önde ise ve çene ortopedisi yapilacaksa hastanin hizla büyüyecegi bulug çagi beklenmelidir. Ya da çenenin konumuna yönelik bir cerrahi planlaniyorsa tedavinin içinde büyümenin bitmesi beklenmelidir.
Basit bir çaprasiklik sabit tellerle düzeltilecekse 12 yasindan itibaren genellikle uygun bir zamandir. Alt çenenin öne büyüme egilimi varsa 6-7 yas geçirilmemelidir....gibi pek çok kriter var bu konuda.

 Kendi kendine karar vermemesi gerekiyor kisinin. Günümüzde düzeltilmeyecek bir sorun kalmamistir ve her yasta disleri düzeltmek mümkündür ancak bazi tedaviler belli yaslarda daha çabuk ve olumlu yanit verirler. Bunu kaçirmamak gerek aslinda asi takvimi gibi bir takvim tarafimizdan verilebilir ebeveynlerin eline. Hangi yasta nelere dikkat etsinler...gibi

195812
Ziyaretçi

Anasayfa | S.S.S. | Orhan Cevahiroğlu | Ortodonti | Estetik Diş Hekimliği | Önce-Sonra |  İletişim

“Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını  muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.”
Sunumu yapılan  örnek vakalarının  tümü  Diş Dr. Orhan Cevahiroğlu tarafından yapılmıştır.

Bütün Hakları www.orto-dentist.com'a aittir.