dr_orhan_cevahiroglu_10
Galerimizi gezmek ister misiniz? Her hastaya yapılan tedavi farklıdır. Online iletişim sayfamızdan, bize ulaşabilirsiniz.
SORU : PEKISTIRME TEDAVISI ni daha genis sekilde anlatirmisiniz?

CEVAP :

PEKISTIRME TEDAVISI:ortodontik  tedavinizle alinan sonucun kalici olmasini saglamak,tedavinin geri dönmemesini, sikayetlerinizin tedavi baslangicindaki haline dogru bir bozulma olmamamasi için yapilan  islemdir.bunun için tedavi bitdikten sonra ,dislerinize  yapisik bantlarinizi, Braketlerinizi ,üzerindeki tellerini ve  sabit tedavi  yerine   hareketli apereylerle tedaviniz bitirildiyse bunlarin tümünü  çikardigimizda  tedavinizin pekistirme asamasina baslayacagiz demektir .
   Pekistirme asamasi: minimum 24 ay sürmektedir. Ortodontik tedavinizin kalici  sonucunu RETAINER dedigimiz  plak seklinde estetik ve  seffaf oldugu gibi   damak seklinde olan çesitleri vardir. Bu retainerler pekistirici ve  sabitleyici gibi  degisik  fonksiyonlarla tedavinin kaliciligini saglarlar. Birden çikarilmayip doktorunuzun verdigi takvime göre araliklarla çikarilarak terkedilirler.    O halde size düsen son görev ,    bu asamaya kadar gösterdiginiz sabir ve  çabaya devam etmektir. Dislerinizi firçalamadan önce RETAINER'inizi çikarmayi unutmayin ve tekrar takmadan önce RETAINER'inizi firçalayin.

195807
Ziyaretçi

Anasayfa | S.S.S. | Orhan Cevahiroğlu | Ortodonti | Estetik Diş Hekimliği | Önce-Sonra |  İletişim

“Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını  muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.”
Sunumu yapılan  örnek vakalarının  tümü  Diş Dr. Orhan Cevahiroğlu tarafından yapılmıştır.

Bütün Hakları www.orto-dentist.com'a aittir.