dr_orhan_cevahiroglu_10
Galerimizi gezmek ister misiniz? Her hastaya yapılan tedavi farklıdır. Online iletişim sayfamızdan, bize ulaşabilirsiniz.

ÖNCE & SONRA
Resimler Hasta Rızası Alınarak Yayınlanmaktadır.

Resimleri Büyütmek İçin Üzerlerine TıklayınızResimleri Büyütmek İçin Üzerlerine Tıklayınız

yukarıda görülen resimlerde 1- hastamızda estetik , ancak porselen olmayan braketlerle yapılan sabit bir ortodontik tedavinin çalışması örneği görülüyor..2- bu tedavide uygulanan braketler ve tedavi tekniği hakkında biraz bilgi verirsek: Bu baketler plastik veya kompozitden yapılmışlardır.. diş renginde ve şeffaftırlar 3- hastalarımız tarafından ucuz olmaları dolayısı ile tedavi masrafını azalttıkları için, daha pahalı olan , porselen ve şeffaf safir taştan ,ayrıca bazı özel fonksiyon ve karakterler taşıyan, klasik metal braketler yerine tercih edilirler... 4- bu braketlerin ancak çok iyi fırçalanmaları ve temiz tutulmaları gereklidir...zira baraketin kulanım sürecinde dış etkilerden örneğin , sigara ,çay ,kahve v.s etkilerle braketin renk değişimi(sararma ) yanında ağız hijyenine de önem verilmesinin çok önemli bir gereklilik olması dolayısı ile bunları , hastalarımızın dikkatlerine sunup, öyle tercih kararlarını vermelerini isteriz..5- bütün bunlara rağmen başarıyla uygulanırlarsa ,hastalarımızda öneri ve tavsiyelerimize, bir takım yasaklarımıza iyi uyar ,istenilenleri yaparlarsa , resimlerde de görüldüğü gibi çok iyi sonuçlar alınabilen kullanımı kolay kırılgan olmayan estetik vasıflı braketlerdir ...6- teknik olarakda sabit ortodontik tedavitekniği uygulanmştır.. hastamızda tedavi planımız gereği distalisazyon için distal jet apareyi(tek taraflı bazı dişleri geri itmeyi sağlayan sabit aparey) sabit aparey halinde başarılı bir uygulamasının ortada ikinci. bölümdeki resimde görmektesiniz.. kısaca estetik bir vaka çalışmasının tedavi tekniklerini, uygulama resimleri ile tedavi bitiminde, geri dönüşümü önleyen ve tedavinin kalıcılığını sağlayan esix apareyinin bardak içinde ve ağızdaki resimlerini görmektesiniz... KENDİ ARŞİVİMDEN


Resimleri Büyütmek İçin Üzerlerine Tıklayınız 

 

194265
Ziyaretçi

Anasayfa | S.S.S. | Orhan Cevahiroğlu | Ortodonti | Estetik Diş Hekimliği | Önce-Sonra |  İletişim

“Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını  muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.”
Sunumu yapılan  örnek vakalarının  tümü  Diş Dr. Orhan Cevahiroğlu tarafından yapılmıştır.

Bütün Hakları www.orto-dentist.com'a aittir.